Jak bojovat s povodněmi i suchem zároveň?

Protože je téma povodní a zároveň sucha stále naléhavější, přinášíme Vám rozhovor právě na toto téma s doc. Lenkou Slavíkovou, která je součástí našeho týmu. V rozhovoru mimo jiné vysvětluje některé možnosti, jak oba problémy řešit a které bariéry těmto řešením brání.

Důležité je si uvědomit, že povodně a sucho jsou problémy, které spolu do určité míry souvisejí a pokud krajina správně funguje, průběh a dopady obou jevů lze zmírňovat společně. V dobře fungující krajině se voda ze srážek může lépe vsakovat nebo být zadržena a její odváděí z území je tak rovnoměrnější a pomalejší. V současnosti ale stále častěji sledujeme situaci, kdy velká část srážek rychle odtéká. To zvýrazňuje průběh povodňových situací, zároveň však voda chybí ve srážkově deficitních obdobích.

Jaké je jedno z možných řešení? A jak může pomoci běžný vlastník pozemků?

Jednoduchost spočívá v tom, že každý z nás může přispět ke zmírnění tohoto problému, pokud vlastní vhodný pozemek, na kterém vybuduje tůň, mokřad nebo jiným způsobem podpoří vsakování srážek. Jak přesně lze toto opatření realizovat? A kdo Vám s tím může pomoci?

Všechny podrobnosti se dozvíte přímo v rozhovoru:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/proti-povodnim-i-suchu-zaroven-nestavejme-jen-hraze-vyuzijme/r~4eaa0860aae911eaaabd0cc47ab5f122/

Máte k tomu nějaký dotaz? Nebo dokonce už máte vlastní zkušenosti?

Neváhejte nám napsat a podělit se o ně s námi.